3….. 2…. 1…. START – czas na dobry początek

 Początki, jak mówią mądrzy ludzie, do łatwych nie należą.

Początki, mogłabym dodać, trudno rozpocząć.

Kiedy jednak zbierze się w człowieku odpowiednia dawka motywacji, wewnętrznej gotowości, przychylnych czynników niewiadomego pochodzenia i znaczenia – można zacząć.

miecia_buzia_filtered

Dziś śmiało mogę powiedzieć, że jestem gotowa. Nie wiem, gdzie zaprowadzi mnie miejsce, które właśnie powołałam do życia, ale mam wielką chęć i sporą ilość odwagi, by to sprawdzić. Nazwa tego miejsca – MOWOsfera powstała już 4 lata temu, gdy urodziła się moja córka. Pomyślałam wówczas, że fajnie będzie obserwować, jak ona rośnie, uczy się mówić, poznaje nowe dla siebie rzeczy, zdobywa kolejne umiejętności, które będę mogła zebrać w całość oraz opisać. Wtedy jednak nie było istotnego czynnika pomocnego w wystartowaniu – GOTOWOŚCI i większej niż obecnie ODWAGI.

Wierzę, że dzięki zainteresowaniom, których mam bardzo dużo a także pasji do mówienia oraz przekazywania wiedzy miejsce to będzie przychylne wszystkim osobom zainteresowanym:

– rozwojem mowy u dzieci a także jej doskonaleniem u nieco starszych osób (w tym młodzieży i dorosłych :)),

– sposobami na doskonalenie własnej wymowy (uwierzcie mi, jest ich całkiem sporo i bywają zabawne, dobrze mieć je w zanadrzu podczas spotkań towarzyskich w bliskim sobie gronie :)),

– psychicznym rozwojem dziecka oraz zdobywaniem przez niego kolejnych rozwojowych Mount Everestów 🙂

– współczesnym podejściem do roli rodziców, rodziny i wychowania w duchu poszanowania dziecka, jego potrzeb, uczuć, praw nie pomijając praw i uczuć nas – dorosłych

– poznawaniem ciekawej literatury dziecięcej (w większości przypadków będę opisywała te pozycje, które z powodzeniem sprawdzają się u nas w domu, o godnych polecenia nowościach nie zapominając)

– słuchaniem interpretacji rozmaitych publikacji dla dzieci w moim skromnym wykonaniu (bowiem wcielanie się w różne bajkowe postaci, nadawanie im ciekawej barwy i charakteru jest moją największą pasją, którą znają jedynie niektórzy moi bliscy, w szczególności córka Lila -ma  najwierniejsza fanka)

– chwilową ucieczką od codzienności (gdziekolwiek ta ucieczka by prowadziła – do toalety, na balkon, do kawiarni – choć coraz częściej twierdzę, że czasem warto gdzieś uciec bez telefonu i w pełni korzystać z bardzo ciekawej rzeczywistości, która nas otacza :))

– poznaniem mojej osoby poprzez wpisy, które będę starała się dla Was regularnie zamieszczać.

Dlaczego MOWOsfera? W moim przypadku odpowiedź jest bardzo prosta. Od kiedy byłam mała mówiłam bardzo dużo (wiem to z ustnych przekazów moich rodziców). Obecnie też rzadko milczę, choć coraz częściej udaje mi się zachowywać powściągliwość myśli (a co za tym idzie słów – dla dobra relacji międzyludzkich cecha ta bywa zbawienna) 🙂 Mowa towarzyszy mi więc od zawsze, uwielbiam bawić się słowem, własnym głosem. Wielką przyjemność sprawia mi uczenie mówienia innych (zarówno małych, jak i dużych). Mowa pięknie łączy, w szczególności jeśli nierozerwalnie związana jest z myśleniem i subtelnością.

Ponieważ cały czas się zmieniam, rozwijam, uczę (także na popełnianych przez siebie błędach), będę Wam wdzięczna za wyrozumiałość. Pierwsze nagrania mogą pozostawiać wiele do życzenia, jednak ważnego czynnika w nich nie zabraknie – pasji i mam nadzieję, że chociaż ona mnie obroni 🙂 Cokolwiek zostanie napisane,  będzie wynikiem tego, jak czuję, myślę, odbieram rzeczywistość TERAZ. Być może za kilka miesięcy moje spojrzenie nabierze innego wymiaru, wszystko co powstanie “DZIŚ” będzie odzwierciedlało dzisiejszą mnie.

Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś na mój temat, zapraszam do zakładki O MNIE.

Mam nadzieję, że w tym miejscu będzie Wam miło i przyjemnie. Zapraszam Was serdecznie, usiądźcie wygodnie, rozgośćcie się i po prostu bądźcie.

Magdalena Michalak

Znajdź mnie na Facebooku


 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *