Nauka przez zabawę – z tymi pomocami jest to możliwe

Znacie PUS’y Wydawnictwa Epideixis? To bardzo pomysłowe i różnorodne pomoce (jest ich sporo do wyboru), wspierające na wiele sposobów rozwój dziecka. Są podzielone tematycznie, dzięki czemu jesteście w stanie wybierać spośród wielu kategorii.

Lila PUS’y uwielbia. Często sięga po nie w chwili, gdy dopada ją nuda i szuka ciekawego dla siebie zajęcia. Jeśli w danym momencie nie mogę się z nią pobawić, PUS’y są świetnym towarzyszem.

Na swoim profilu wielokrotnie o nich pisałam i Wam je opisywałam. Wydawnictwo Epideixis bardzo się stara, aby dzieci w różnym wieku mogły znaleźć coś dla siebie.  Lila korzysta z nich także w szkole. Gdy rozpoczynała przygodę z tymi książeczkami oraz dołączonym do nich zestawem kontrolnym, potrzebowała czasu, aby zrozumieć, w jaki sposób może z nich korzystać. Dziś nie stanowi to dla niej problemu i nierzadko to ona mnie instruuje, gdy zdarza mi się czegoś nie rozumieć 🙂

Dziś chciałam pokazać Wam 1 część pomocy pt. “Idę do szkoły”, przy wsparciu której dziecko może sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności nabyte we wcześniejszych latach.

W PUS’ach bardzo lubię ich różnorodność. Mam na myśli nie tylko dużą ilość  zagadnień, które z ich pomocą można rozwijać. W każdej książeczce zadania są tak przygotowane, by dziecko za szybko się nie znudziło i mogło przechodzić od jednej kategorii do kolejnej.

W części “Idę do szkoły” dziecko będzie mogło sprawdzić, czy:

– potrafi łączyć obrazek zwierzęcia z jego cieniem;

– wie, jaką parę ma dany przedmiot lub pojazd;

– umie łączyć zwierzęta w pary;

– potrafi znajdować szczegóły, które nie pasują do obrazka;

– potrafi dobierać wyrazy, które się rymują;

– umie wykluczać przedmioty, zwierzęta, rośliny ze zbioru;

– rozumie znaczenie homonimów i potrafi wybrać dwa wyrazy, które nazywają się tak samo;

– potrafi znajdować dwa takie same obrazki lub elementy obrazka;

Przygotowane na 23 stronach zadania są różnorodne, kolorowe, pomysłowo opracowane. Nie pierwszy raz przekonuję się o tym, że PUS’y są przemyślanymi pomocami wspierającymi rozwój dziecka.

Dziecko może z ich pomocą ćwiczyć:

– swe matematyczne umiejętności;

– znajomość języka angielskiego;

– umiejętność czytania i rozumienia czytanego tekstu;

-wymowę na przykładzie różnorodnych głosek;

– utrwalać rozumienie zależności przestrzennych;

– ćwiczyć rozpoznawanie oraz czytanie sylab (które jest doskonałym wstępem do nauki czytania);

– bawić się w różnorodne zabawy językowe.

Jestem pewna, że gdyby PUS’y były dostępne w czasie mojego dzieciństwa, regularnie i często bym z nich korzystała. Gdy byłam mała (teraz zresztą też :)) uwielbiałam wszelkie zabawy językowe, gry słowne, dykcyjne.

Co jakiś czas będę prezentowała Wam jakąś książeczkę, ponieważ uważam, że PUS’y są przydatną pomocą, z której mogą korzystać zarówno dzieci, jak również dorośli. Uważam, że Wydawnictwo Epideixis ma w swojej ofercie bardzo różnorodne metariały, gry, książeczki. Moim zdaniem są idealne na prezent a dodatkowo posłużą dziecku na lata. My do różnych materiałów regularnie wracamy. Te, z których Lila już “wyrosła” czekają obecnie na Nikosia.

Bardzo polecam je Waszej uwadze.

M!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *