Poczekaj, aż zrobi się ciemno… Magia nocy.

Mam do Ciebie prośbę. Zamknij swe oczy. I trwaj w tym stanie przez chwilę.

Co widzisz?

Ja ciemność widzę, ciemność… i przebłyski światła. Dziś będzie właśnie o ciemności i bogactwie niespodzianek, które z sobą przynosi noc.

Propozycje książkowe Wydawnictwo ADAMADA nie przestają mnie zaskakiwać. Niosą wartościową treść i przekaz a do tego są ciekawe w formie. Zaskakujące. Zajmujące czas na długo.

Dziś przychodzę do Was z książką, która jest zbiorem niezwykle ciekawych informacji dotyczących nocy, ciemności, światła. To “Wielka Księga Ciemności”.

Dzięki lekturze moja Lila odetchnęła z ulgą mówiąc, że w końcu rozumie, dlaczego gdy u nas jest dzień, to w innej części świata jest noc. Z tej książki dowiecie się także, jakie kroki i odkrycia doprowadziły ludzi od punktu A jakim jest wykorzystywanie ognia jako źródła światła do punktu Z jakim jest wynalezienie żarówki i korzystanie z nowoczesnych źródeł światła. Na kolejnych stronach książki pojawiają się ciekawe informacje, między innymi o tym:

– jak wygląda przyroda w ciemności

– jakie zwierzęta są w nocy najbardziej aktywne

– jakie zwierzęta żyją w morskich głębinach i jakie panują tam warunki

– jak wygląda transport nocą (na przykładzie lotniska i dworca kolejowego)

– jak wygląda i czym “żyje” miasto w ciemności (oraz które miejsca są nocą otwarte)

– jak wygląda nocne życie (oraz jakie panują nocne zwyczaje) na wsi

W książce pojawia się bardzo dużo ciekawostek nawiązujących do historii i wydarzeń sprzed wielu, wielu lat, które wyjaśniają, jaka droga doprowadziła ludzi, maszyny, sprzęty do obecnego stanu. Dowiedzie się z niej do jakich celów zostało przygotowane pierwsze lotnisko oraz kto odkrył ogień. Poznacie żyjątka o tak intrygujących nazwach, jak: mątwa, chimera, latimera czy połykacz. Książka jest bogata w dużą ilość ciekawostek i informacji, z pomocą których łatwiej będzie zapamiętać zwyczaje panujące w świecie roślin, zwierząt oraz ludzi.

Na uwagę zasługuje niezwykły sposób wydania tej książki.

Okładka stanowi prawdziwą niespodziankę, którą często podziwiamy z Lilą przed snem. Świeci ona w ciemności, co daje niesamowity efekt, gdy zgasimy światło.

Poszczególne strony w książce są dodatkowo rozkładane, dzięki czemu czytanie jest jeszcze bardziej atrakcyjne i zajmujące. Dla Lilci dużą ciekawostką były szczegóły znajdujące się na rozkładanych stronach. Lila często sięga sama po tą książkę. Siada na swojej ulubionej czytelniczej pufie i oddaje się lekturze lub po prostu ogląda ilustracje, dotyka okładkę.

Bardzo polecam tą publikację Waszej uwadze. Zajmuje czas i ręce na bardzo, bardzo długo. Zawarte w niej informacje są tak ciekawie przedstawione, że i w mojej głowie wciąż mieszkają 🙂

M!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *